Vouchery restauracyjne: 1 października dzienny pułap wynosi od 19 do 25 euro

Dzienny pułap bonów restauracyjnych wzrasta z 19 do 25 euro od 1 października, jak ogłosił pod koniec lipca rząd, czego domagało się wielu posłów w kontekście debaty parlamentarnej na temat siły nabywczej.

Opublikowany w piątek w Dzienniku Urzędowym dekret modyfikuje zatem „warunki wykorzystania bonów restauracyjnych w celu promowania ich wykorzystania, podnosząc dzienny pułap z dziewiętnastu do dwudziestu pięciu euro dziennie”.

„W związku z inflacją obserwowaną od początku 2022 r. rząd zdecydował się na permanentną rewaluację” tych bonów płatniczych, „aby pokryć wzrost cen żywności od 1 października” – poinformowało w piątek ministerstwo gospodarki.

Pod koniec pierwszego porodu w 2020 r. podwojono pułap korzystania z tych środków płatniczych z 19 do 38 euro, a warunki korzystania z nich złagodzono – były one akceptowane nawet w weekendy i dni. wspieranie działalności restauracji mocno dotkniętych ograniczeniami związanymi z pandemią Covid-19.

1 lipca ten dzienny limit użytkowania został zmniejszony do 19 euro i nie można ich już używać w weekendy i święta.

A od 1 września maksymalny pułap zwolnienia z udziału pracodawcy w finansowaniu bonów na posiłki został zwiększony o 4% do 5,92 euro.

Rozdawane przez firmy swoim pracownikom bony restauracyjne mogą od zeszłego lata być przez nich wykorzystywane na zakupy spożywcze, których wydatki wzrosły w ostatnich miesiącach z powodu inflacji.

Poza produktami bezpośrednio jadalnymi (kanapki, owoce i warzywa itp.), bony te pozwalają również, do końca grudnia 2023 r., na zakup produktów spożywczych, które nie są bezpośrednio jadalne (makaron do gotowania, mrożony szpinak itp.). Bercy.

Około 700 000 bonów na lunch jest używanych przez 4,8 miliona pracowników w 240 000 zatwierdzonych restauracji lub piekarni, co stanowi 6 miliardów euro rocznie.

Czterech głównych graczy historycznych, Edenred (Restauracja Biletowa), Groupe Up (Restauracja Chèque Déjeuner), Sodexo (Restauracja Pass, dawniej Chèque Restaurant) i Natixis (Apetiz, dawniej Chèque de Table) dzielą ten rynek.

Ale w ostatnich latach pojawiły się młode firmy, takie jak Swile, które dzięki zdematerializowanym bonom restauracyjnym na karcie inteligentnej lub aplikacji na smartfona odnotowało bardzo szybki wzrost.

Maciej Sokół

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.