Mieszkania socjalne: ci najemcy wkrótce zapłacą czynsz i rachunki w sklepie tytoniowym

Najemcy właściciela lokalu socjalnego Seqens będą mogli od 1 stycznia 2023 r. płacić czynsz i rachunki bezpośrednio w lokalnym barze-tabac. Celem jest zaoferowanie alternatywnej metody płatności do poleceń zapłaty. Francuzi mogą już zapłacić 5 tysiącom sklepów tytoniowych grzywny, podatki oraz rachunki za energię i telefon.

Coraz więcej usług oferuje swoim klientom możliwość płacenia rachunków bezpośrednio w sklepie tytoniowym. W środę, 28 września, na listę wpisano właściciela lokalu socjalnego Seqens. Organizacja, która posiada około 105 000 mieszkań socjalnych w Ile-de-France, jest w trakcie opracowywania tej metody płatności we współpracy z Francaise des Jeux (FDJ), informuje Capital .

Zeskanuj, a następnie zapłać rachunki

Nowa opcja płatności powinna zacząć działać od 1 stycznia 2023 roku. System zwany nirio umożliwia najemcom zeskanowanie faktury lub wywołanie wynajmu za pomocą smartfona. Aplikacja zapewnia w zamian kod QR, który można następnie zeskanować w sklepie tytoniowym, aby zapłacić gotówką lub kartą bankową w bezpiecznym terminalu FDJ.

Celem jest zaoferowanie lokatorom alternatywnej metody płatności w stosunku do poleceń zapłaty. Według danych Seqens i FDJ około 20% Francuzów odrzuciłoby tę metodę płatności. Prawie czterech na dziesięciu lokatorów w lokalu socjalnym skorzystałoby również z innych środków.

Wkrótce dostępne w 5000 sklepach tytoniowych

Aby móc skonfigurować tę nowoczesną metodę płatności, musisz uzyskać zgodę organu nadzorczego ds. Rozstrzygania ostrożnościowego (ACPR). Obie grupy stwierdziły jednak, że „10 000 partnerów handlowych FDJ wyraziło już zgodę na oferowanie tej usługi swoim klientom, z czego ponad 5 000 zostało już zatwierdzonych przez ACPR” .

Od lipca 2022 r. można już płacić rachunki za wodę, gaz, prąd lub telefon w prawie 5000 zatwierdzonych barów tytoniowych (spośród 23 500 partnerskich sklepów tytoniowych). Samo wprowadzenie na rynek tego urządzenia nastąpiło po sukcesie „dziennych faktur” , które od 2020 roku umożliwiają płacenie kar i podatków w sklepie tytoniowym.

Maciej Sokół

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.