KURS EURUSD WRACA POWYŻEJ POŁOWY 1,0200 PO PODWYŻCE STÓP O 50 PB PRZEZ EBC

Kurs EURUSD odświeżył swoje dzienne maksimum po tym, jak EBC podniósł stopy procentowe o 50 pb wobec oczekiwanych 25 pb.
Ryzyko kryzysu zadłużeniowego we Włoszech może powstrzymać traderów przed stawianiem nowych, byczych zakładów.
Inwestorzy oczekują teraz znaczącego bodźca na komentarze prezesa EBC Lagarde.
Kurs EURUSD zyskał pewną pozytywną trakcję w ciągu ostatniej godziny i wystrzelił do nowego dziennego maksimum, powyżej połowy 1.0200 po ogłoszeniu przez Europejski Bank Centralny (EBC) decyzji w sprawie polityki pieniężnej.

Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami i wcześniejszymi zobowiązaniami EBC podążył za globalnym trendem zacieśniania i podniósł swoje oficjalne stopy procentowe po raz pierwszy od 2011 roku. wspólnej waluty i zapewnił niewielki wzrost pary EURUSD.

To powiedziawszy, podwyżka stóp zwiększa ryzyko kryzysu zadłużeniowego we Włoszech, zwłaszcza po tym, jak Mario Draghi postanowił dziś zakończyć swoją kadencję premiera. To z kolei może zrównoważyć optymizm wywołany wznowieniem dostaw rosyjskiego gazu za pośrednictwem gazociągu Nord Stream 1 i powstrzymać traderów przed obstawianiem agresywnych, byczych zakładów wokół pary EURUSD.

Inwestorzy mogą również woleć poczekać na szczegóły nowego narzędzia EBC do przeciwdziałania fragmentacji, które ma chronić wysoko zadłużone kraje przed rosnącymi kosztami kredytu. W związku z tym uwaga pozostaje skupiona na konferencji prasowej po posiedzeniu, na której komentarze prezes EBC Christine Lagarde mogą wywołać pewną zmienność wokół par do euro.

Maciej Sokół

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.