Dolar zaczął odrabiać straty przed podwyżką stóp Fed

Dolar ponosi tygodniowe straty, ale rynki już zaczęły przygotowywać się na możliwe niespodzianki ze strony Fed po tym, jak narzędzie defragmentacyjne EBC okazało się niejasne

RYS.1

   Wykres indeksu dolara w odstępach 15-minutowych

Dolar silnie odbił się w piątek, ale pozostał na dobrej drodze do największego tygodniowego spadku od końca maja, po słabych danych gospodarczych z USA, które doprowadziły do ​​pewnego osłabienia oczekiwań na podwyżkę stóp procentowych Rezerwy Federalnej o 1% w przyszłym tygodniu.

Euro cofnęło się z ponad dwutygodniowego maksimum w czwartek, kiedy Europejski Bank Centralny podniósł koszty finansowania zewnętrznego podczas swojej pierwszej podwyżki stóp procentowych od 2011 r. i przedstawił kilka szczegółów na temat nowego narzędzia mającego na celu obniżenie rentowności obligacji peryferyjnych.

Indeks dolara, który mierzy dolara w stosunku do sześciu głównych walut, przy czym euro jest najbardziej ważone, wzrósł o 0,35% do 106,98 po spadku o 0,36% w czwartek.

W ciągu tygodnia spadł o 0,95%, co było największym spadkiem od 29 maja i pierwszą stratą tygodnia od czterech.

Wspólna waluta europejska spadła o 0,44% do 1,0187 USD, cofając się jeszcze bardziej od czwartkowego maksimum na poziomie 1,0279 USD po tym, jak EBC podniósł swoją stopę o pół punktu, więcej niż pierwotnie podano.

Natomiast nowy program skupu obligacji, zwany Instrumentem Ochrony Przesyłu, zostanie rzekomo uruchomiony przez sprzedaż włoskiego długu w obliczu upadku rządu. Źródła powiedziały Reuterowi, że EBC nie spodziewa się, że zostanie on natychmiast wykorzystany.

Maciej Sokół

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.