Analiza techniczna gazu ziemnego: cena nieśmiało rośnie

Ceny spot gazu ziemnego nieznacznie wzrosły w ostatnich notowaniach na poziomie intraday, by do chwili sporządzenia niniejszego raportu osiągnąć niewielkie dzienne wzrosty o 1,04%. Ustalono cenę 8,964 USD za milion brytyjskich jednostek cieplnych, po tym jak wczoraj nieznacznie wzrosła o 8,964 USD za milion brytyjskich jednostek cieplnych. 0,23%.

Kontrakty terminowe na gaz ziemny w USA spadły w poniedziałek o około 1%, napędzane przez zwiększone dostawy, oczekiwania na chłodniejszą pogodę i mniejsze zapotrzebowanie na czynniki chłodnicze w ciągu najbliższych dwóch tygodni niż wcześniej oczekiwano.

Trwająca awaria wpłynęła również na terminal Freeport do eksportu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Teksasie, pozostawiając więcej gazu w Stanach Zjednoczonych dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej do przepompowania do magazynów na nadchodzącą zimę.

Jak dotąd w tym roku cena najbardziej aktywnego kontraktu terminowego na gaz ziemny wzrosła o około 134%, ponieważ wyższe ceny w Europie i Azji utrzymują silny popyt na eksport LNG z USA. Światowe ceny gazu również wzrosły w tym roku po zakłóceniach dostaw związanych z rosyjską inwazją na Ukrainę 24 lutego.

Maciej Sokół

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.