Złoto rośnie wraz z upadkiem amerykańskiej waluty

Według danych handlowych, cena złota we wtorek wieczorem rośnie pod wpływem słabego dolara.

Na dzień 18.33 czasu moskiewskiego cena sierpniowych kontraktów terminowych na złoto na nowojorskiej giełdzie Comex wzrosła o 2,95 USD, czyli 0,18%, do 1713,25 USD za uncję. Wrześniowe kontrakty terminowe na srebro spadły o 0,41% do 18,762 USD za uncję.

Na rynku złota we wtorek panuje pozytywna tendencja, czemu sprzyja słaby dolar wobec euro i jena. Dodatkowo jego indeks spada o 0,78% do 106,53 pkt.

Spadek dolara przyczynił się do powstania oczekiwań, że Rezerwa Federalna USA nie będzie prowadzić niezwykle restrykcyjnej polityki pieniężnej. Tym samym 66,8% analityków ankietowanych przez CME Group przewiduje, że regulator podniesie stopę dyskontową o 75 punktów bazowych, a tylko 33,2% analityków spodziewa się wzrostu stopy o 100 punktów bazowych.

Według analityka z Oanda Corp. Edward Moya, cytowany przez Bloomberga, dolar, choć słabnie na początku tygodnia handlowego, nie jest jeszcze znany ze swojej dynamiki w kolejnych dniach notowań, „co oznacza, że ​​złoto będzie trudno wzrosnąć powyżej poziomu 1750 USD. „

Maciej Sokół

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.