GBP/USD STALE WSPINA SIĘ POWYŻEJ POŁOWY 1,1900 W OBLICZU SŁABOŚCI DOLARA O SZEROKIEJ BAZIE

GBP/USD zyskał na popularności drugi dzień z rzędu w obliczu trwającego spadku realizacji zysków w USD.
Wycofanie się z zakładów na bardziej agresywne podwyżki stóp Fed i impuls do podejmowania ryzyka osłabiły złotówkę.
Kłopoty Brexitu mogą działać jako wiatr w głowę dla funta szterlinga i powstrzymać wszelkie dalsze zyski dla pary.
Para GBP/USD zbudowała się na ostatnim odbiciu z zeszłego tygodnia w okolicach połowy 1,1700, czyli najniższego poziomu od marca 2020 r. i rozpoczęła nowy tydzień z pozytywnym akcentem. Ruch w górę w ciągu dnia przedłużył się przez wczesną część europejskiej sesji i podniósł ceny spot do kilkudniowego maksimum w okolicach 1,1965.

Kilku urzędników Rezerwy Federalnej zasygnalizowało w zeszłym tygodniu, że nie popierają większej podwyżki stóp, którą rynki wyceniły po publikacji gorącej inflacji konsumenckiej w USA. Inwestorzy szybko zareagowali i obniżyli swoje zakłady na lipcową podwyżkę stóp Fed o 100 punktów bazowych. Poza tym impuls ryzyka doprowadził do wydłużenia spadku realizacji zysków w dolarach amerykańskich z dwuletniego maksimum, co z kolei zapewniło dobry wzrost pary GBP/USD.

Funt brytyjski uzyskał dodatkowe wsparcie ze względu na rosnące szanse na kolejną podwyżkę stóp procentowych o 50 punktów bazowych przez Bank Anglii w sierpniu, wsparte optymistycznymi publikacjami makro w Wielkiej Brytanii z zeszłego tygodnia. Silny poniedziałkowy ruch w górę o ponad 100 pipsów można dodatkowo przypisać pewnej technicznej wyprzedaży przy utrzymującej się sile powyżej zaokrąglonej wartości 1,1900. To powiedziawszy, nieszczęścia Brexitu mogą działać jako wiatr w głowę dla funta szterlinga i powstrzymywać byki przed stawianiem agresywnych zakładów wokół pary GBP/USD.

Inwestorzy nadal martwią się, że kontrowersyjna ustawa rządu Wielkiej Brytanii dotycząca protokołu Irlandii Północnej może wywołać wojnę handlową z Unią Europejską w obliczu trwającego kryzysu związanego z kosztami utrzymania. To sprawia, że ​​rozsądnie jest poczekać na silne dalsze kupowanie przed potwierdzeniem, że para GBP/USD utworzyła krótkoterminowe dno. W przypadku braku jakichkolwiek istotnych danych ekonomicznych poruszających rynek, czy to z Wielkiej Brytanii, czy Stanów Zjednoczonych, dynamika cen w USD byłaby uważana za pewien impuls.

Maciej Sokół

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.