Dolar wzrósł do najwyższego poziomu od września 2002 r.

Dolar konsoliduje się na najwyższym poziomie od dwóch dekad; euro trzyma się parytetu

RYS.1

   Wykres indeksu dolara w odstępach 1-tygodniowych

Dolar amerykański utrzymywał się w piątek na najwyższym poziomie od dwóch dekad, gdy przez światowe rynki przetoczyła się szeroka fala awersji do ryzyka, a handlowcy wykorzystali perspektywę późniejszej podwyżki stóp Fed o 100 punktów bazowych.

Waluty uważane za bardziej ryzykowne, w tym dolar australijski i funt, znalazły się pod presją, ponieważ lawina negatywnych wiadomości w ciągu ostatnich 24 godzin zaważyła na nastrojach.

W porównaniu z koszykiem swoich rówieśników dolar wzrósł do najwyższego poziomu od września 2002 r., przekraczając 109, gdy sezon sprawozdawczy w USA rozpoczął się słabym tonem, wzrost w Chinach spowolnił bardziej niż oczekiwano w drugim kwartale, a Włochy stanęły w obliczu nowej sytuacji politycznej. kryzys.


„Dziś możliwa jest stabilizacja dolara wokół obecnych poziomów, ale nadal podkreślamy: a) ograniczone możliwości korekty; b) bilans ryzyka jest nadal przechylony w górę w najbliższym czasie” – mówią analitycy ING.


Dolar rósł trzeci tydzień z rzędu, gdy handlowcy zwiększyli swoje zakłady, że Fed zdecyduje się na masowe zaostrzenie polityki pieniężnej na posiedzeniu w dniach 26-27 lipca, po tym, jak dane w środę pokazały, że inflacja cen konsumpcyjnych w USA rośnie w najszybszym tempie od czterech dekad.

Maciej Sokół

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.